Napínané stropy pro Vaše dokonalé interiéry, bydlení a design.

V dnešní době je trh zaplaven produkcí různé kvality a původu. Vzniká odůvodněná obava o ekologické složce podhledů. Jsou vaše napínané podhledy bezpečné?

Ano, naše podhledy jsou ekologicky bezpečné, odpovídají státním normám a dokládáme certifikáty.

Z praxe víme, že při opravě podhledů – sádrokarton nebo omítka začínají za několik let podhledy z různých objektivních příčin praskat, loupat se, zůstávají skvrny apod. Musí se opětovně opravovat, malovat… Jak dlouho vydrží napínané podhledy?

Životnost napínaných podhledů je prakticky neomezená. Firma na výrobu plátna poskytuje 10-ti letou záruku na podhlední fóliové plátno. Nejvyšší mechanická pevnost plátna zajistí dlouholetou službu. Podhledy je možné omývat běžnými prostředky a mopem, bez obavy z protržení. Další vlastnosti – viz.Hlavní výhody.

Změní se mi v místnosti akustika?

Akustika v místnosti se skoro nezmění. Rezonanční frekvence napínaných podhledů je nízká a na poslech podhledy „bubnovat“ nebudou, plátno našich napínaných podhledů má podvojnou impregnaci a zvýšenou pevnost. Zkušenosti ukazují, že podhledy se často montují v bytech, při úpravě pokojů, kde se instaluje domácí kino.

Mám obavy, že napínané podhledy „nedýchají“?

Současné syntetické materiály se vyrábějí v přísném souladu s ekologickými normami, proto obavy „o nedýchající materiály“ nejsou ničím podloženy. Naše napínané podhledy odpovídají přísným hygienickým normám.

Při rekonstrukci chceme použít napínané podhledy, musíme mít již stěny nahozené omítkou? Jak dlouho trvá montáž v místnosti 25 m2? A jaké světla se můžou do podhledů montovat?

1. Napínané podhledy je možné instalovat v době oprav i po nich, ale je nutné, aby stěny byly již opravené, nebo aspoň omítnuté. 2. Montáž místnosti 25m2 trvá přibližně 1 pracovní den. 3. Je možné nainstalovat skoro jakékoliv světelné zdroje. Jediným omezením pro bodová světla je jejich výkon. Výkon jednotlivých bodových světel namontovaných do napínaných podhledů nesmí převýšit 50 W.

Je možná demontáž a opakovaná montáž?

Ano, je to možné, při potřebě různých dodatečných elektroinstalacích. Je možné v případě vytopení od sousedů shora i část podhledu demontovat, odsát vodu a po té opět namontovat zpět.

Můžu napínaný strop nainstalovat i do koupelny?

Napínaný podhled lze instalovat do jakékoli místnosti. Bez omezení lze montovat podhledy do koupelen a sprchových koutů, v podmínkách zvýšené vlhkosti. Důležitou vlastností těchto podhledů je, že se mohou instalovat i v nevytápěných prostorech, nepodléhají působení ani teplot pod bodem mrazu. Napínané podhledy lze montovat i v pobřežních lokalitách, kde je vysoká koncentrace soli a vlhkosti ve vzduchu.

Mám svou vlastní unikátní fotografii, lze ji použít na podhled 3x4m ?

Lze použít i vaši fotografii na různý rozměr, musí být ale fotograficky kvalitního rozlišení.

Jak je to s termoizolací v místnosti?

Ke srovnání si vezmeme příklad s okny. Jednoduchý rám, nebo dvojsklo nezajistí v místnosti spolehlivou termoizolaci. Vzduch je špatným vodičem tepla, má proto lepší termoizolační schopnosti. Tato vlastnost se využívá při vytváření vícekomorových rámů s dvojsklem- vzduchová mezera dělá zázraky. Stejné pravidlo se týká podhledů. Fóliové plátno instalované v několika centimetrech od hlavního stropu, vytváří vzdušný vak a napomáhá snížení ztráty tepla přes podhled. Kromě toho mohou být i dodatečně použity různé termoizolační materiály, které budou skryty plátnem napínaného podhledu, ale dodatečně se zpravidla toto nestává.